Blog

slide

Improwizować czy Planować


Plan treningowy to jeden z najistotniejszych elementów w drodze do sukcesu.

Nie ważne czy chodzi nam o szczuplejsza sylwetkę, nabranie siły czy wystąpienie na zawodach dwubojowych. Nie łudźcie się, że plan pobrany z forum kulturystyki zdziała na Was cuda. (Ale jak to, przecież tak samo trenował Arnold!)

Dobrze skonstruowany i spersonalizowany plan treningowy, doprowadzi nas do celu. Przede wszystkim wiemy dokładnie jakimi obciążeniami mamy trenować, jak często i jak długo.

Improwizacja w kwestii treningu kończy się brakiem rezultatów a co za tym idzie zniechęceniem lub co gorsza niepotrzebnymi kontuzjami z racji przykładowo, przeciążenia jakiejś grupy mięśniowej.

Rozpisując i planując nasz trening, dobrze udać się do odpowiedniej osoby, czyli trenera. Planowanie uprzedza wywiad lub/i testy sprawnościowe. Ma to na celu dobranie optymalnego obciążeni treningowego i skupienie się na słabych ogniwach naszego ciała.

Dzięki takim działaniom i powierzeniu tego odpowiedniej osobie wiemy jak mamy trenować i co robić, zbliża nas to do osiągnięcia celu ponieważ nie przeskakujemy z planu na plan. Konsekwencja gra tutaj istotną role, może być tak że po pierwszym miesiącu nie będziemy zauważali efektu WoW :)
Ale zaufajcie swojemu trenerowi on wie co robi. Czasu nie da się oszukać, ciało musi zareagować na zmiany jakie wprowadziliśmy :)

Bądżcie cierpliwi w drążeniu do celu.

Pozdr. Ł